• Oferta szkoły na rok 2023/2024

• Szkoła posiada ponad 90-letnią tradycję - wykształciła  uczniów, którzy, kończąc bardzo różne kierunki na wyższych uczelniach, sławią jej imię w kraju i za granicą.

Każdego roku około 80 % absolwentów podejmuje naukę na wyższych uczelniach. Dysponujemy nowoczesnymi pracowniami komputerowymi oraz centrum multimedialnym. Istnieje możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kołach przedmiotowych. Liceum utrzymuje kontakty zagraniczne ze szkołą w Weinstadt /Niemcy/, czego efektem jest m.in. stała coroczna wymiana młodzieży. Nauczanie języków obcych odbywa się w grupach. Dzięki  metodzie bilingwalnej poznajemy hiszpańskie słownictwo poprzez użycie języka angielskiego. Organizowane dla środowiska szkolnego oraz miasta imprezy kulturalne - stanowiące tradycję szkoły - są miejscem realizacji pasji artystycznych wszystkich uczniów. Szkoła osiąga znaczące sukcesy w sportach zespołowych i lekkoatletyce. Doświadczona
          i życzliwa kadra pedagogiczna oraz stosunkowo niewielka ilość uczniów  sprzyja dobrej, rodzinnej atmosferze szkoły. Zarówno rodzice, jak i młodzież mają możliwość stałych kontaktów z pedagogiem szkolnym i nauczycielami. Nasze Liceum  współpracuje
          z Wydziałem Chemii UAM w Poznaniu oraz Wydziałem Nauk Politycznych
           i Dziennikarstwa  UAM w Poznaniu.

Dobre wyniki maturalne - często powyżej średniej okręgu - gwarantują możliwość wyboru wymarzonych kierunków studiów.

Nauka odbywa się w godzinach od 8.00 do 15.00. W szkole działa Samorząd Uczniowski i wolontariat. Proponujemy także uczniom cykliczne imprezy typu: "Festiwal Piosenki Zagranicznej", konkursy w ramach "Superklasy", "Konkurs Piosenki Świątecznej” , coroczne sadzenie lasu, rajdy piesze i rowerowe, „Maraton Pisania Listów” Amnesty International. Organizujemy dla naszych uczniów warsztaty dziennikarskie, realizujemy  projekty językowe  współpracując z Fundacją Kultury Irlandzkiej oraz program e-twinning  przy współudziale  szkół z  Chorwacji i Grecji.  oraz wiele innych ciekawych przedsięwzięć.

Mamy nadzieję, że proponowane kierunki kształcenia w międzychodzkim liceum spełnią oczekiwania tegorocznych absolwentów szkół podstawowych.

• Liceum Ogólnokształcące im. J. Dąbrowskiego
      • ul. gen. Sikorskiego 27 64-400 Międzychód 64-400 Międzychód Poland